Loading...

Poprawa wydajności i optymalizacja stron

Czym właściwie jest optymalizacja stron?

Najprościej mówiąc, optymalizacją stron internetowych nazywamy poprawę ich wydajności. Głównym i najważniejszym aspektem tego zagadnienia jest czas ładowania strony. Jest to także szereg działań w kierunku poprawienia pozycji strony na liście wyników wyszukiwania. Optymalizacja to wstęp do pozycjonowania, gdyż bez tego strona nie ma szans na wysoką pozycję w wyszukiwarce.

Po co ją wykonywać?

Należy wziąć pod uwagę dość dynamiczny wzrost szybkości łącz internetowych. Dzisiejszy użytkownik przyzwyczajony jest do szybkiego ładowania stron internetowych. Bardzo często zbyt długi czas ładowania strony drastycznie odbija się na liczbie odsłon. Wielu internautów nie czeka aż na ekranie pojawi się treść, opuszczając niezaładowaną stronę już po kilku sekundach. Przyjmuje się, że jeśli przez 6 sekund witryna nie ukaże żadnej treści, to najprawdopodobniej zostanie opuszczona.

Korzyści płynące z optymalizacji strony

Lepsza pozycja w wynikach wyszukiwania

Szybsze działanie strony

Więcej odsłon serwisu

Mniejsze obciążenie serwera

Skąd mam wiedzieć, czy moja strona wymaga optymalizacji?

Optymalizacja grafiki

Pierwszą oznaką, która powinna wzbudzić naszą czujność z pewnością jest przedłużający się czas ładowania strony. Drugą sprawą są zdjęcia jakie wrzucamy na stronę. Wielu użytkowników nie zwraca nawet uwagi na ciężar plików, jakie umieszcza na swoich blogach czy w sklepach internetowych. Nawet bez umiejętności kompresji grafiki można uniknąć zbyt ciężkich zdjęć na stronie. W jaki sposób? Otóż należy zwrócić uwagę na format pliku. Bezwzględnie należy wystrzegać się formatów: .gif, .png, .bmp. Lekkim i zalecanym formatem jest .jpg.

Optymalizacja kodu strony

Kolejną ważną kwestią jest to kto i jak tę stronę wykonał. Prawda jest taka, iż klientowi zawsze zależy na stronie, która będzie się dobrze prezentować. Mało kto pyta się o wydajność i oceny strony w testach wydajności. Tym samym bardzo często samodzielna optymalizacja jest niemal niemożliwa bez odpowiednich umiejętności użytkownika. Wtedy należy skorzystać z usług kogoś kto zajmie się poprawą i optymalizacją kodu, skryptów czy usunięciem zbędnych wtyczek.

Optymalizacja stron internetowych przez WszechStrony.pl

Poprawimy wydajność Twojego serwisu!

Optymalizacja plików graficznych

Od tego powinno zacząć się optymalizację strony internetowej. Weźmiemy pod lupę każdy plik graficzny na Twojej stronie. Zadbamy o to, by wszystkie grafiki miały odpowiedni format. Jeśli zajdzie taka konieczność to zmniejszymy ich rozmiar, by nie zajmowały zbyt wiele miejsca. Wykonamy także kompresję plików, by zaoszczędzić kolejne cenne kilobajty.

optymalizacja grafiki
optymalizacja stron

Analiza i naprawa kodu strony

Dokładnie przeanalizujemy kod źródłowy Twojej strony oraz pliki odpowiedzialne za jej stylowanie. To pozwoli nam oszacować w jakim stopniu możemy zoptymalizować stronę i przyśpieszyć jej działanie. Wyeliminujemy zbędne reguły CSS, skompresujemy style, skrypty oraz HTML. Jest to bardzo ważne w procesie optymalizacji.

Usunięcie zbędnych wtyczek

W przypadku stron opartych o WordPress częstą przyczyną ich powolnego ładowania i mało wydajnej pracy jest nadmiar wtyczek lub niewłaściwe wtyczki. Jednak wtyczki nie zawsze muszą być obciążeniem dla strony. Niektóre z nich bywają bardzo przydatne i w takie właśnie mamy zamiar wyposażyć Twojego WordPressa.

optymalizacja strony internetowej
optymalizacja SEO

Poprawa tekstów pod kątem SEO

Przeanalizujemy tematykę i treść Twojej strony oraz słowa kluczowe, pod jakimi chciałbyś być widoczny w wyszukiwarce. Na tej podstawie w odpowiedni sposób zredagujemy treść strony, aby była ona odpowiednio skonstruowana. Zabieg ten ma na celu odpowiednio nasycić treść słowami kluczowymi oraz umiejscowić je tak, by serwis osiągnął jak najlepszy wynik w wynikach wyszukiwania.